馃槆鉂勶笍Kol臋dnicy misyjni鉂勶笍馃槆

127 grudnia 2023 roku Kol臋dnicy Misyjni pob艂ogos艂awieni przez Ksi臋dza Proboszcza wyruszyli, aby kol臋dowa膰 na terenie Parafii 艢wi臋tej Jadwigi Kr贸lowej w Lipnicy Wielkiej-Murowanicy.
W tym roku fundusze zbierane by艂y na pomoc dzieciom z Kolumbii. Kol臋dowanie jest corocznie ch臋tnie podejmowane przez Wolontariuszy Misyjnych ze Szko艂y Podstawowej nr 1 w Lipnicy Wielkiej i bardzo jednoczy ca艂膮 spo艂eczno艣膰 lokaln膮. Dzieci ofiarowuj膮 sw贸j trud i czas a rodzice ch臋tnie posy艂aj膮 je, aby czyni艂y dobro. Darczy艅cy z 偶yczliwo艣ci膮 przyjmowali kol臋dnik贸w do swoich dom贸w, hojnie wspieraj膮c szczytny cel oraz obdarowywali ich s艂odyczami, ciep艂ym posi艂kiem i dobrym s艂owem. W tym roku dzieci kol臋dowa艂y w pi臋ciu grupach i zebra艂y datki w wysoko艣ci 6660 z艂 oraz 80,50 Euro. Pieni膮dze zostan膮 przekazane do Wydzia艂u Misyjnego Kurii Metropolitalnej w Krakowie, a nast臋pnie dla potrzebuj膮cych dzieci.