Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

VIII Memoriał Dra Emila Kowalczyka w biegach narciarskich

28 stycznia 2017 przy pięknej, słonecznej, chociaż mroźnej pogodzie odbył się VIII Memoriał imienia doktora Emila Kowalczyka. Zawody w biegach narciarskich odbyły się w kilku kategoriach na różnych dystansach. Uczniowie szkół podstawowych rywalizowali na trasach: 500 m, 1 km oraz 2 km.

Memoriał ma na celu promowanie aktywnego, rodzinnego wypoczynku i zachowanie pamięci o Człowieku - wielkiej dobroci, zaangażowania i twórczej pracy dla dobra Orawy dra Emila Kowalczyka - społecznika, znawcy i pasjonata folkloru orawskiego, poety, muzyka, kiedyś wieloletniego dyrektora, a dziś Patrona Szkoły Podstawowej nr 4 w Przywarówce.Istotą memoriału nie są nagrody i splendor, ale pamięć o wielkim człowieku, a także popularyzacja sportu i zawodów narciarskich.

Zawody przyciągają pod Babią Górę wielu narciarzy. Mocno obstawione są szczególnie biegi dla dzieci, do których ochoczo zgłaszają się chętni uczniowie z lipnickich szkół i nie tylko.

Dla zawodników przygotowane są ciepłe napoje i gorący posiłek.

Za czołowe miejsca zawodnicy otrzymują medale, dyplomy i nagrody rzeczowe .  Z naszej szkoły w tym roku wzięło udział 12 zawodników z klas III-VI, pod opieką p. Dyr. Danuty Pastorczyk.

Przy pięknej pogodzie walczyli o wysokie lokaty, ale konkurencja była duża. Tym razem nie zdobyli medalowych miejsc(2 czwarte i 1 piąte),ale otrzymali pamiątkowe dyplomy. Zawody były udane, wszyscy świetnie się bawili  i wracali do domu w znakomitych nastrojach. 

 8mek1

 8mek2

 8mek3

 8mek4