Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Dzień Babci i Dziadka

dbid0Dnia 25.01.2017 r. o godzinie 15.00 w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Najpierw głos zabrała pani dyrektor Danuta Pastorczyk mówiąc: „… chciałabym życzyć wszystkim drogim seniorom zdrowia, pogody ducha, spełnienia osobistych planów i zamierzeń a także poczucia, że są bardzo potrzebni swoim dzieciom i wnukom.”  Do życzeń dołączyła się również pani Marta Pawlak: „Każdy z nas był kiedyś dzieckiem i pamięta jak ważną rolę w naszym życiu pełnią dziadkowie. Obchodzony 21 stycznia dzień babci i dzień później dzień dziadka to tylko symboliczne święto w naszym kalendarzu. Tak naprawdę to każdego dnia w roku, dziadkowie myślą i troszczą się o swoje wnuki. To codziennie ich pociechy potrzebują od nich wsparcia. Babcia i dziadek to ukochane osoby, które tak naprawdę nigdy się nie gniewają, a swoje wnuczęta zazwyczaj rozpieszczają.” Na koniec dodała: „życzę również podwyżek rent i emerytur oraz spełnienia najskrytszych pragnień!"  Dzieci zaprezentowały wiele wierszy, piosenek, rymowanek, a także inscenizację o „Królowej Śniegu”. Podczas spektaklu radość na twarzach wszystkich zgromadzonych wywołał taniec śnieżynek do piosenki: „halleluja”,  oraz renifer, który świetnie radził sobie ciągnąc sanie Królowej Śniegu. Na koniec przedstawienia dzieci wspólnie zarecytowały wiersz: „Dziękujemy wam za to, że jesteście, że stale się o nas troszczycie,  pomagacie nam i razem z nami, cieszycie się naszymi najdrobniejszymi sukcesami. My, wasze wnuczęta, obiecujemy być grzeczni, dobrze się uczyć i zawsze o was pamiętać. Bądźcie zawsze razem z nami. Bądźcie szczęśliwi jutro i codziennie. A teraz drobne upominki wręczą Wam chłopcy i dziewczynki. Po tych słowach dzieci udały się do swojej sali po własnoręcznie przygotowane upominki. Następnie, na wszystkich przybyłych czekała kolejna niespodzianka — słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Wspólne biesiadowanie było wspaniałą okazją do poznania się, nawiązania rozmowy czy podzielenia wspomnieniami. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, goście nie kryli swojego wzruszenia a podziękowaniom nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersze, piosenki i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.

dbid1

dbid2

dbid3

dbid4

dbid5

dbid6

dbid7

dbid8