Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Doktor "WOW" z wizytą w naszej szkole!

dwe 7

23 listopada do naszej Szkoły przybył niezwykły gość - doktor WOW! Nikt z nas nie spodziewał się tego, że pokaz zjawisk fizycznych i chemicznych może być tak ciekawy i... wybuchowy!

Eksperymenty związane z tematyką ciśnienia atmosferycznego, które mogliśmy zobaczyć zachwyciły każdego z nas! Na zajęciach prowadzonych przez doktora dowiedzieliśmy się m. in.: Co to jest powietrze i jaki ma skład?  Jaką siłę wywiera na nas ciśnienie atmosferyczne i w jaki sposób można go wykorzystać?  

Nasz gość efektownie przeprowadził kilka wybuchowych eksperymentów, a do tego celu wykorzystał i ciśnienie, reakcje chemiczne oraz zjawisko przewodnictwa prądu elektrycznego. Zajęcia były niezwykle widowiskowe a niejednemu z nas co kilka sekund wyrywało się z ust prawdziwe ,,WOW!”

Pan Doktor WOW był bardzo miły i zabawny co sprawiło, że tą wizytę zapamiętamy na bardzo, bardzo długo!

dwe 1

dwe 2

dwe 3

dwe 4

dwe 5

dwe 6