Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Teatrzyk kukiełkowy pt. "Piękna i Bestia"

     W dniu 23.11.2016 dzieci miały okazję oglądnąć teatrzyk kukiełkowy pt. " Piękna i Bestia". Spektakl opowiadał historię, w której dobro zwycięża zło, a miłość Pięknej i dobrej Róży kończy moc złych czarów. Przemieniony w Bestię książę cierpi katusze i jest bliski zwątpienia w odmianę swojego losu. Dzięki miłości dziewczyny Bestia zmieniła się w księcia. Morał bajki pokazuje, że prawdziwe piękno tkwi wewnątrz, trzeba tylko umieć je dostrzec.

     Teatrzyk dostarczył niezapomnianych wrażeń i wzruszeń, w mądry sposób opowiedział najmłodszym o istocie miłości. Konfrontując ją z takimi wartościami jak lęk, brak akceptacji inności czy próżność pokaże, że w każdym można dostrzec dobro i wrażliwość,  a w życiu tak naprawdę najważniejsze jest to, co niewidoczne dla oczu...

t 1

t 2

t 3