Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

21 listopada - Dzień Życzliwości i Pozdrowień

dz 1

Życzliwość ma tak niezwykłą moc, że wytwarza miłą atmosferę i daje wiele radości, zacieśnia więzy między ludźmi i daje możliwość partnerskiej współpracy. Obchody Dnia Życzliwości sprzyjają integracji społeczności klasowej i szkolnej dlatego, 21 listopada, po raz kolejny w naszej szkole, obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Była to wspaniała okazja, żeby swoją życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom.

Tegoroczny Dzień Życzliwości przygotowany pod kierunkiem p. Anny Mikłusiak oraz p. Sylwii Lichosyt rozpoczęliśmy od przedstawienia o niesfornym borsuku i jego zachowaniu wobec innych. Przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy IIIb i IV uświadomiło wszystkim, że nie warto izolować się od innych, ponieważ w razie problemów nie mamy się do kogo zwrócić o pomoc. Następnie uczniowie z klasy IIIb wytłumaczyli jak ważne jest używanie trzech prostych słów: PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ. Wyjaśnili także jak ludzie pozdrawiają się w różnych językach świata. Potem zostały ogłoszone wyniki plebiscytu na najżyczliwszą osobę w klasie.

Dla całej społeczności szkolnej zostały przygotowane symbole życzliwości, czyli ordery z napisem: "życzliwość wystarczy", które zostały przypięte każdemu uczniowi i pracownikowi szkoły zachęcając do uśmiechu i otwartości wobec siebie. W Dniu Życzliwości królował w szkole żółty strój- kolor radości i uśmiechu.

Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli "Dzień Życzliwości" upłynął w atmosferze uśmiechu i dobrej zabawy. Pamiętajmy, aby życzliwość w naszym życiu była obecna codziennie, a nie tylko od świętaJ

dz 2 

dz 3 

dz 4 

dz 5 

dz 6 

dz 7 

dz 8 

dz 9