Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Ślubowanie pierwszoklasistów

sp0

Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem w życiu dziecka, jak i jego rodziców. Każdy mały człowiek z niepokojem, pewną obawą, ale i z olbrzymim zainteresowaniem przekracza próg szkoły. Ogromne przeżycie stanowi dla maluchów pierwsza szkolna uroczystość - ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW.

Dnia 18 listopada 2016 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi w Lipnicy Wielkiej odbyło się ślubowanie  klasy pierwszej. W uroczystości brali udział rodzice  i cała społeczność szkolna.

         Dzieci odświętnie ubrane  zostały uroczyście wprowadzone do sali gimnastycznej, gdzie powitano je gromkimi brawami. Wychowawca klasy I mgr Elżbieta Kuliga powitała bardzo serdecznie wszystkich zebranych a szczególne słowa skierowała do  bohaterów  spotkania życząc im samych szóstek i piątek w szkole. Następnie głos oddała uczniom klasy czwartej. Pierwszoklasiści    wspierani przez wychowawczynię   odpowiadali na pytania oraz recytowali wiersze i śpiewali piosenki   chcąc udowodnić wszystkim zebranym, że w czasie dotychczasowego pobytu w szkole wiele się już nauczyli i są pełni zapału do zdobywania wiedzy. Poznali podstawowe zasady ruchu drogowego, wiedzą jak należy zachowywać się w szkole i poza nią, znają litery, potrafią liczyć, znają też swoje obowiązki. Zanim jednak przystąpili do ślubowania musieli przejść próby sprawnościowe aby przekonać wszystkich zebranych o tym, że zasługują na miano uczniów  Szkoły Podstawowej nr 1 im. Świętej Królowej Jadwigi.

Dzieci wypiły mleko i z uśmiechem na twarzy zjadły plaster cytryny. Po tej próbie pani dyrektor Danuta Pasterczyk poczęstowała dzieci cukierkami życząc im wiele słodkich chwil spędzanych w szkole.

Dzieci dzielnie przeszły wszystkie próby i w związku z tym mogły przystąpić do ślubowania. Wprowadzono poczet sztandarowy a następnie odśpiewano hymn szkoły „Cicha skromna…”.

      Z kolei nastąpiła najważniejsza chwila tej uroczystości, dzieci złożyły ślubowanie na sztandar szkoły. Udokumentowaniem uroczystości był wpis do księgi pamiątkowej, gdzie dzieci odbiły ślad swojego palca jako podpis.

Po ślubowaniu nastąpiła dalsza część uroczystości - pasowanie na uczniów   przez p. Dyrektora ZSO mgr inż. Jana Kuligę "Czarodziejskim ołówkiem" oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów.

  Potem nastąpiły życzenia pani dyrektor i podziękowanie rodziców oraz wręczenie kwiatów a także wspólne zdjęcia. Na koniec uroczystości wszyscy  zostali zaproszeni  na słodki poczęstunek, który przygotowali  rodzice.

sp1

sp2

sp3

sp4