Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Spotkanie integracyjne uczniów SP1 z podopiecznymi OREW "BARKA" w Jabłonce

sib1W odpowiedzi na zaproszenie Dyrekcji, podopiecznych i opiekunów  Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koła w Jabłonce „BARKA”, uczniowie naszej Szkoły na czele z panią Dyrektor Danutą Pastorczyk ,  opiekunami klas IV- VI paniami: Władysławą Moniak, Edytą Karkoszką , Moniką Kołton oraz panem Andrzejem Buroniem,  udali się dnia 15.11.2016r. do siedziby BARKI na spotkanie integracyjne naszych Szkół. Po krótkim powitaniu, uczniowie OREW wraz z opiekunami - swoim bogatym w rozmaite stroje i  przepiękne rekwizyty przedstawieniem , przenieśli nas  w czasie . . . sib0

sib2

do XV w., aby przybliżyć nam historię powstania ich miejscowości  - Jabłonki, która w tym roku obchodziła swoje 450- lecie powstania

sib3

Po nagrodzonym gromkimi brawami przedstawieniu,  uczniowie obu Szkół wzięli wspólnie udział w zabawach i grach integracyjnych, a po smacznym poczęstunku -  wspólnie bawili się i tańczyli..

Jednak wszystko, co dobre szybko się kończy…

Ale uczniowie obu Szkół już się cieszą na kolejne spotkanie, tym razem w SP1 w Lipnicy Wielkiej, na które nasza pani dyrektor Danuta Pastorczyk zaprosiła podopiecznych z BARKI z ich dyrekcją   i opiekunami na zbliżające się Mikołajki !!! 

sib4

Tak więc do miłego zobaczenia….

 sib5

 sib6