Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Święto Niepodległości

sn1

W dniu 10 listopada 2016 r. uczniowie i nauczyciele naszej Szkoły uczestniczyli w uroczystej akademii z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę zatytułowanej „Pociąg do wolności” .

Uczniowie z klas III ,,a” oraz z kl. IV pod kierunkiem pani Edyty Karkoszka oraz pani Agnieszki Klozyk zaprezentowały montaż słowno muzyczny zatytułowany ,,Pociąg do wolności”.

Symbolicznym „pociągiem do wolności” wyruszyliśmy w podróż, pokonując kolejne stacje. Od stacji „niewola” poprzez „powstania” i „I wojnę światową” dotarliśmy do ostatniej – upragnionej i długo oczekiwanej stacji „wolność”. Mieliśmy także możliwość wysłuchania wielu wzruszających wierszy o tematyce patriotycznej i krótkich informacji z dziejów Polski.

Całość programu upiększały liczne pieśni patriotyczne oraz bogata scenografia nawiązująca do tematyki przedstawienia a więc biało czerwony pociąg wraz z hasłami patriotycznymi na tle kolejnych stacji kolejowych.

sn2

sn3

sn4

sn5