Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Uroczysty apel z okazji Dnia Wszystkich Świętych

ws1

Początek listopada kojarzy się nam z obchodami Wszystkich Świętych oraz z Dniem Zadusznym. W tych dniach udajemy się na cmentarze, by uczcić pamięć bliskich, znajomych, bezimiennych bohaterów, żołnierzy oraz ludzi zapomnianych. To chwila zadumy i refleksji nad życiem i śmiercią oraz przemijaniem. To czas modlitwy za dusze zmarłych z naszych rodzin, a także tych, za których nikt się już nie modli.

„Nie bądź pewny, że masz czas…(ks. Jan Twardowski) - przekonywali uczniowie z Samorządu Uczniowskiego, występując w części artystycznej przygotowanej z okazji Dnia Wszystkich Świętych. Uczniowie, pod kierunkiem p. Sylwii Lichosyt, p. Marty Pawlak, zaprezentowali wiersze i pieśni mówiące o jesiennej zadumie, o przemijaniu, skłaniające do zastanowienia się nad istotą naszej egzystencji, ale jednocześnie dające nadzieję, że istnieje życie po śmierci, życie pozbawione cierpienia, bólu, łez. 

Po zakończeniu występu przedstawiciele SU, wraz z p. Dyrektor udali się na grób Nieznanego Żołnierza, a następnie pod tablicę upamiętniającą pierwszego proboszcza parafii w Murowanicy- Śp. Ks. Erwina Klisia i złożyli wieńce oraz znicze.

wsz2