Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Wycieczka do Inwałdu

          25 października 2016 roku odbyła się wycieczka do Inwałdu, w której brali udział uczniowie klas I -III wraz z opiekunami: Panią dyrektor Danutą Pastorczyk, panią Elżbietą Kuliga, panią Anną Mikłusiak i panią Agnieszką Klozyk.

          Najpierw cała grupa zwiedziła Ogród Jana Pawła II -żywy pomnik papieża z Wadowic.

          Ogród Jana Pawła II w Inwałdzie jest położony blisko Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej czy też Krakowa-miast, które wyznaczyły drogę życia Papieża Polaka . Znajduje się w nim 3-hektarowe dzieło przedstawiające postać Papieża Polaka, Bazylikę Św. Piotra w Watykanie i bazylikę Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach. Do stworzenia obrazu niezbędne było blisko 20 tys. odpowiednio dobranych roślin: drzew, krzewów, kwiatów i tony kamieni, żwiru i kruszywa.   

          Wędrówka alejkami Ogrodu, których długość wynosi aż 8 km, pozwoliła nam podziwiać poszczególne elementy całego obrazu, ale również zobaczyć zdjęcia przedstawiające drogę do świętości Papieża Polaka, czy też zapoznać się z niezwykłymi historiami z jego życia.   Ogród pełni  ważną  funkcję w rozwoju  edukacji i kultury. Jest źródłem wiedzy i inspiracji jako „żywe muzeum” Jana Pawła II.

           Niepowtarzalną przygodą było zwiedzanie Parku Miniatur w Inwałdzie i wspaniale spędzony czas wolny na dostępnych atrakcjach.  Dzieci mogły zobaczyć tu modele najsławniejszych cudów architektonicznych z całego świata,  m.in.: Wieżę Eiffla, Colosseum, Krzywą Wieżę w Pizie, Bazylikę Św. Piotra, Statuę Wolności, Mur Chiński, Big Bena, Łuk Triumfalny czy Sfinksa. Wszystkie miniatury zbudowano w skali 1:25, co umożliwia porównanie wielkości poszczególnych obiektów.

           W Inwałdzkim Parku zadbano też o miniatury zabytków z obszaru Polski. Dzieci mogły zobaczyć Wawel, Zamek Królewski w Warszawie, Pałac w Łańcucie, Poznański Ratusz, a nawet Tatry z Giewontem. Wszystkie budowle stoją w zadbanym, efektownym otoczeniu, wśród zieleni i urokliwych oczek wodnych.

           Wycieczka dostarczyła uczniom wielu ciekawych i fascynujących wrażeń, zapewne jeszcze długo będą ją mile wspominać.