Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Dzień Edukacji Narodowej

dn1

         W piątkowy, słoneczny poranek, 14 października 2016 r. obchodziliśmy święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów i pracowników oświaty.

Uroczysta akademia z tejże okazji rozpoczęła się o godzinie 9:00. Rozpoczęliśmy podniośle, recytowanymi wierszami i śpiewanymi piosenkami. Uczniowie klasy VI doceniali poświęcenie i trud jaki wkłada się w kształcenie i wychowanie młodych osób; dziękowali za to, że nauczono ich „mnóstwa mądrości”; i przepraszali skruszeni, przyznając, iż trudno nazwać ich aniołkami.

Przedstawiono również „przepis na ucznia”-jakie cechy i w jakich proporcjach powinien prezentować sobą „uczeń idealny”. Na koniec wystawiono pouczającą scenkę pt: „Złota rybka” - opowiadającą o osiągnięciu pełni szczęścia, radości z życia i spełnieniu swych marzeń w byciu ... nauczycielem.

Uczniowie złożyli nauczycielom życzenia i wręczyli przygotowane własnoręcznie kwiaty.

Pani Dyrektor złożyła podziękowania wszystkim rodzicom i uczniom, którzy mieli swój udział w przygotowaniu tejże uroczystości.

W tym dniu, w naszej szkole gościliśmy zaproszonych emerytowanych nauczycieli, panią Helenę Stechurę oraz panią Danutę Sojkę, którą dzieci szczególnie miło powitały. Swoją obecnością zaszczycił nas również ksiądz proboszcz Andrzej Pawlak.

dn2

dn3

dn4