Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Wycieczka klasy 0

W dniu 07.10.2016r klasa 0 wybrała się na do Parku Edukacji Globalnej - Wioski Świata w Krakowie. Na dużym obszarze dzieci mogły zobaczyć wioskę afrykańską, jurtę mongolską, igloo, indyjskie tipi oraz peruwiańską chatę. Park jest niepowtarzalnym miejscem stworzonym, aby uwrażliwić zwiedzających na los mieszkańców najbardziej odległych i zapomnianych zakątków świata. Dzięki fotografiom i różnego rodzaju eksponatom pochodzącym z odległych zakątków świata, a także możliwości spotkania ludzi, którzy pracowali w tych miejscach, można w sposób namacalny doświadczyć tamtejszej kultury i tradycji. Jest okazja, by poczuć odmienną rzeczywistość, kształtując w sobie postawę empatii i chęć współpracy.

    wk0z1Udział w warsztatach unaocznił dzieciom nie tylko egzotykę dalekich krajów, ale także uwrażliwił je na problemy, z jakimi borykają się na co dzień ich mieszkańcy, szczególnie Afrykanie – biedę, głód, brak wody, choroby. Wycieczka wszystkim się bardzo podobała i z pewnością przyniosła wiele korzyści. Na koniec  na terenie Parku odwiedziliśmy sklep misyjny      z oryginalnymi rękodziełami z Afryki, Ameryki Południowej i Azji, w którym kupiliśmy piękne pamiątki. Cieszyliśmy się, że nasz dochód przeznaczony jest na pomoc misjom.

 wk0z2

 wk0z3

 wk0z4

 wk0z5