Warsztaty pszczelarskie

Pszczoły nie są nam już obce, a to dzięki warsztatom pszczelarskim, które odbyły się 6 października w naszej Szkole.

Prowadzący zajęcia Mistrz Pszczelarstwa, pan Aleksander Rębacz w ciekawy sposób przedstawił budowę ula, życie społeczne pszczół, ich rolę
w przyrodzie oraz udzielał wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie pytania uczniów. Ogromną atrakcją dla  uczniów, była możliwość spróbowania miodu oraz pyłku kwiatowego. Największy zachwyt wywołały jednak żywe pszczoły, które można było oglądać przez lupę z bardzo bliska. Pan pszczelarz podarował każdemu plaster wosku, z którego dzieci utworzyły świece.

Na zakończenie wszyscy otrzymali „małe co nieco”– słoiczek miodu oraz certyfikat „Przyjaciela pszczół”.

Wizyta Pana pszczelarza była niezapomnianym przeżyciem i źródłem wiedzy dla wszystkich uczniów z klas 0-III.

wpz1

wpz2