Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Spotkanie z policjantem

 szp1

06.10 2016 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi gościliśmy panów policjantów. Głównym celem ich przybycia była pogadanka na temat poruszania się po drogach oraz jak zachować bezpieczeństwo w stosunku do nieznanych nam osób.

Dzieci chętnie słuchały rad, brały udział w rozmowie. Poznali zasady bezpiecznego zachowania na drodze, przyswoili sobie treści związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, nawykiem zapinania pasów, noszenia kamizelek, elementów odblaskowych, przechodzenia przez jezdnię w miejscach dozwolonych. Uczniowie również mieli okazję zapoznać się z wszelkimi nowościami w dziedzinie przeciwdziałania i ścigania przestępstw, które mają miejsce w sieci. Pogadanka miała charakter aktywny, policjanci zadawali uczniom pytania dotyczące poruszanych problemów. Po tym spotkaniu na pewno żaden uczeń nie będzie obawiał się spotkania z policjantem i będzie wiedział, że jest on jego przyjacielem, który chętnie służy pomocą.

 szpz2

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego przypominali także by wyposażyć dzieci, ich odzież i tornistry, w elementy odblaskowe, dzięki czemu dziecko będzie bardziej widoczne na drodze.