Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Rajd im. Piotra Borowego

rbz1                           rbz2

     13.09.2016 uczniowie naszej Szkoły wraz z opiekunami : Panią Dyrektor Danutą Pastorczyk, p. Moniką Kołoton, p. Andrzejem Buroniem oraz odbywającą w SP1 staż p. Barbarą Janowiak, wzięli udział w corocznym, XIII już Gminnym Rajdzie im. Piotra Borowego.  Rajd okazał się o tyle wyjątkowy, iż był jednocześnie uczczeniem 110 rocznicy Schroniska na Markowych Szczawinach.

rbz3 

Trasa Rajdu rozpoczynała się wyjazdem do Zawoi – a tam,  zwiedzaniem wystawy stałej w siedzibie Babiogórskiego Parku Narodowego  - uwieńczonej ciekawą prezentacją multimedialną o „Królowej Beskidów” - Babiej Górze. Następnie trasa rajdu przebiegała zielonym szlakiem do mety - miejsca spotkania wszystkich uczestników przy pięknie odnowionym Schronisku im. Hugona Zapałowicza na Markowych Szczawinach.

 rbz4

Po gorącym posiłku i wręczeniu dyplomów uczestnictwa, uczniowie wraz z opiekunami skierowali się wytyczoną trasą Górnym Płajem na Krowiarki (Przełęcz Lipnicką), skąd zmęczeni, ale zadowoleni udali się już autokarami w drogę powrotną… 

 rbz5