Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

1 września o godzinie 8.30 odbyła się uroczysta Msza Św. na rozpoczęcie nowego  roku szkolnego 2016/2017. Przewodniczył jej Ks. Proboszcz Andrzej Pawlak, który w skierowanej do zebranych homilii zachęcał dzieci do uczenia się i zdobywania umiejętności z różnych dziedzin nauki. Podkreślał, że wiedza to ogromny skarb, który nikt nie jest nam w stanie odebrać.

Następnie wszyscy uczniowie, nauczyciele i rodzice udali się do szkoły, gdzie odbyła się druga cześć spotkania. Najpierw p. Dyrektor Danuta Pastorczyk powitała całą społeczność szkolną, przedstawiła wychowawców poszczególnych klas oraz nowych nauczycieli. Szczególnie zostały przywitane dzieci z oddziału przedszkolnego.

Potem pan Łukasz Klozyk- nauczyciel historii w  naszej szkole wspomniał o rocznicy wybuchu II wojny światowej. Opowiedział o tych smutnych wydarzeniach sprzed 77 lat oraz przedstawił prezentację multimedialną poświęconą temu wydarzeniu. Na zakończenie Pani Dyrektor wszystkim podziękowała za przybycie i życzyła owocnej nauki oraz pracy w nowym roku szkolnym.

rrsz1 

 rrsz2