Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Lekcje wychowania fizycznego na lodowisku

   Uczniowie naszej szkoły - kl. I-VI pod opieką p. Andrzeja Buronia i wychowawców kilka razy w lutym  mieli zorganizowany wyjazd na lekcje wychowania fizycznego na lodowisku w Czarnym Dunajcu.

   Pan Andrzej przekazał wszystkim kilka wskazówek, które pomogą podczas jazdy na łyżwach.

 Zanim rozpoczniemy  jeżdżenie na łyżwach, musimy przeprowadzić krótką rozgrzewkę. Dzięki niej zminimalizujemy ryzyko odniesienia kontuzji , bowiem rozgrzane mięśnie i stawy są bardziej elastyczne, a co się z tym wiąże – bardziej odporne na urazy. Jazda na łyżwach powinna być poprzedzona kilkoma przysiadami, skłonami, wymachami rąk i nóg oraz rozciąganiem.
W trakcie jazdy na łyżwach do wysiłku angażowane są wszystkie mięśnie. Wynika to z ciągłego balansowania ciałem i wysiłków czynionych po to, by zachować równowagę. Nawet gdy nie wykonujemy intensywnych ruchów ramionami czy rękami, musimy nad nimi zapanować. W związku z tym całe ciało jest napięte. Jazda na łyżwach to  idealny sposób na spędzenie wolnego czasu z przyjaciółmi. Stwarza bowiem okazję do świetnej zabawy, pełnej śmiechu i żartów.

   Niektórzy uczniowie SP1 pojechali na lodowisko  uczyć się jeździć na łyżwach ale wielu prezentowało już dobry poziom jazdy. Wszyscy wspaniale spędzili czas czerpiąc radość z innego rodzaju lekcji wychowania fizycznego. Bawili się znakomicie wszyscy zarówno uczniowie, jak  i nauczyciele.

lwf1

lwf2

lwf3

lwf4

lwf5