Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Spotkanie opłatkowe

„Brama do nieba jest ciasna…”

5 stycznia 2016 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe dla zaproszonych gości oraz rodziców naszych uczniów.

Zgromadzeni mogli na nowo przeżyć historię narodzenia Pana Jezusa w czasie zaprezentowanych jasełek oraz przełamać się białym opłatkiem, znakiem pokoju i miłości.

Na początku wszystkich gości przywitała pani Dyrektor Danuta Pastorczyk oraz zaprosiła do obejrzenia jasełek. Świąteczne spotkanie uświetnili swoją obecnością:Ks. Proboszcz- Andrzej Pawlak, Wójt Gminy Lipnica Wielka – Bogusław Jazowski, Dyrektor ZSO- Jan Kuliga, Dyrektor LO i Technikum- Franciszek Sojka, Sołtys Murowanicy- Franciszek Pindziak, Państwo Maria i Andrzej Janowiakowie, Pani Janina Wnęk, Pani Maria Michalak, muzyka orawska pod kierunkiem p. E. Karkoszki, nauczyciele oraz rodzice uczniów.

Tegoroczne jasełka nosiły tytuł „Brama do nieba jest ciasna”.

Uczniowie kl. IV-VI pod kierunkiem nauczycieli: Danuty Pastorczyk, Danuty Sojki oraz Anny Mikłusiak przedstawili niezwykły i nietypowy spektakl bożonarodzeniowy. Przedstawienie zostało podzielone na dwie części, w pierwszej ukazano historię narodzin Jezusa Chrystusa, druga zaś, przedstawiała próbę przejścia ludzi przez bramę do nieba.

Syn Boży przyszedł na świat, aby zbawić wszystkich ludzi, aby wszystkim otworzyć bramę do nieba. Dlatego myślą przewodną drugiej części jasełek była rozmowa kwalifikacyjna do nieba, którą przeprowadził św. Piotr. Przesłaniem jasełek było przypomnienie, że każdy człowiek bez względu na wiek, wykształcenie czy zawód, powołany jest do ŚWIĘTOŚCI.

Po rozmowie Św. Piotr postanawia zesłać wszystkich ludzi na ziemię, gdzie muszą lepiej przygotować się na spotkanie z Jezusem.

Po przedstawieniu nadszedł czas na życzenia, które skierowała do wszystkich przybyłych p. Dyrektor. Następnie zaproszeni gości zabierali głos, nawiązując do obejrzanych jasełek. Wszyscy jednogłośnie powtarzali, że było to bardzo interesujące przedstawienie dające dużo do myślenia. 

Potem nastąpiło przełamanie się białym opłatkiem i składanie życzeń. Następnie wszyscy mogli zasiąść do stołu i posilić się staropolską kwaśnicą. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.

W niedzielę 10.01.2016 w kościele pw. Św. Jadwigi Królowej w Murowanicy dzięki życzliwości ks. Proboszcza A. Pawlaka jasełka przedstawialiśmy dla parafian. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem występów uczniów i głębokiego przesłania, które zawierały jasełka. 

so1 

so2 

so3 

so4 

so5 

so6 

so7 

so8