Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Wigilia w naszej szkole

Z świątecznymi życzeniami…

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych dni w roku. Nastrój tych Świąt cała społeczność szkolna mogła odczuć 22 grudnia, kiedy to każda z klas spotkała się w swoim gronie by życzyć sobie wszystkiego, co najlepsze. Atmosferę Świąt mogliśmy przeżywać dzięki ufundowanemu przez Radę Rodziców poczęstunku. Barszcz z uszkami, smaczne owoce, słyszane w tle kolędy a co najważniejsze – wzajemne dzielenie się opłatkiem obudziły w nas radość oraz wzruszenie.

W ten magiczny klimat wprowadziły nas także Jasełka pt ,,Droga do Nieba”.

Przedstawione w jasełkach scenki podkreśliły uniwersalność historii o narodzinach Chrystusa. Inscenizacja połączyła tradycję z nowoczesnością, przypomniała o prawdziwym sensie zbliżających się Świąt, który można tak łatwo zagubić w biegu towarzyszącemu świątecznym przygotowaniom.

Po zakończonym przedstawieniu Pani Dyrektor Danuta Pastorczyk podziękowała młodym artystom a następnie złożyła całej społeczności szkolnej świąteczne życzenia. Zwróciła również uwagę na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas długiej przerwy świątecznej.

wdd1

wdd2

wdd3

wdd4

wdd5