Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Spotkanie mikołajkowe 2015

w ramach integracji z dziećmi niepełnosprawnymi  z „BARKI” w Jabłonce

smzb1 

8. XII. 2015 r. na zaproszenie pani dyrektor Danuty Pastorczyk oraz Grona Pedagogicznego i uczniów SP1 - przybyli do naszej Szkoły uczniowie OREW „BARKA” , wraz z panią dyrektor Katarzyną Zachwieją i swoimi opiekunami.

Dla zaproszonych gości nasi najmłodsi uczniowie z klasy 0 pod kierunkiem wychowawczyni p. Marty Pawlak przedstawili  pouczającą opowieść mikołajkową, a uczniowie klasy I wyrecytowali dla nich wiersze i zaśpiewali piosenki o św. Mikołaju. 

Następnie każde z przybyłych dzieci - mogło wspólnie z naszymi uczniami (własnoręcznie lub z ich pomocą) udekorować  fantazyjnie świąteczne pierniczki, co zarówno gościom jak i gospodarzom sprawiło wiele frajdy i radości.

Po poczęstunku,  do zaproszonych dzieci przybył najprawdziwszy Św. Mikołaj, który  każdego z nich obdarował paczką słodkości i milutkim pluszakiem.

  smzb11

  smzb6