Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Smacznie, zdrowo, kolorowo!

24 listopada cała społeczność szkolna już po raz kolejny spotkała się w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej ,,Więcej wiem, zdrowo jem!”

Listopadowe spotkanie poświęcone było następującym problemom: higienie spożywania i przygotowania posiłków oraz szanowaniu żywności. Na początku wszyscy oglądnęliśmy film Światowej Organizacji Zdrowia pt.: ,,Pięć kluczy bezpiecznej żywności” a następnie każda z klas zaprezentowała wykonany przez siebie transparent, który był efektem przeprowadzonych w klasach lekcji wychowawczych związanych z problemem marnowania żywności oraz z higieną przygotowania posiłków. Na koniec odbyła się najmilsza część spotkania. Każdy uczeń zaprezentował wykonaną przez siebie smaczną, zdrową i pomysłową kanapkę. Wszyscy, nie tylko nauczyciele, ale również sami uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem ilości pomysłów oraz przeróżnych sposobów na przygotowanie zdrowego i kolorowego drugiego śniadania.

Uczestnicy pokazu zostali nagrodzeni owocową niespodzianką oraz sokami a na długiej przerwie wszyscy mogliśmy wspólnie zjeść smaczne drugie śniadanie w zdrowym i kolorowym wydaniu.

szk1

szk2

szk3

szk4

szk5

szk60  szk70

szk80  szk90

szk100  szk110

szk120  szk130

szk140  szk150

szk16

szk17