Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Dzień Życzliwości

     W piątek 20 listopada  2015 roku, w naszej szkole po raz piąty obchodzono Dzień Życzliwości, który przypada 21 listopada.

dz4

Samorząd Uczniowski pod opieką p. Elżbiety  Litwiak oraz p. Danuty Sojki zorganizował uroczystość, podczas której przypomniał skąd wziął się Dzień Życzliwości w Polsce oraz jakie cechy ma człowiek życzliwy, na czym polega codzienna życzliwość.  W tym roku skupiono się na poradach savoir vivre.  W humorystyczny sposób pokazano jak przestrzegać dobrych manier aby u ludzi wzbudzać zachwyt i życzliwość.

Następnie przekazano pozdrowienia, które uczniowie wrzucali przez tydzień do skrzynki życzliwości, a Przemek Murzański zaśpiewał wielki przebój „Kamień z napisem Love”. Na dzisiejszą imprezę, nasi uczniowie wykonali przepiękne ordery życzliwości i w nagrodę otrzymali  słodkie nagrody. 

       Kolejno pani dyrektor wręczyła ordery życzliwości oraz gratulacje uczniom, którzy w wyniku głosowania, zostali najżyczliwszymi w swoich klasach. W tym roku byli to:

Kl I Martyna Ziemiańczyk                 Kl IV Magdalena Michalak

Kl IIa Szymon Lichosyt                    Kl V Wiktoria Piotrowska

Kl IIb Bernadetta Pilch                   Kl VI Sylwia Plaszczak

Kl III Julia Lichosyt

Był to dzień pełen życzliwości, uśmiechu i dobrego słowa. Wszyscy bawili się świetnie!

dz1

dz2

dz3