Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Wszystkich Świętych!

     W atmosferze  zadumy nad sensem życia człowieka, 30 października  w przeddzień Dnia Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego  w naszej szkole odbył się uroczysty apel, podczas którego Samorząd Uczniowski  pod kierunkiem opiekunów  p. Danuty Sojki i p. Elżbiety Litwiak przedstawił  inscenizację:    „O tym, jak babcia szykowała się do nieba..."
Tytułowa babcia przygotowuje się do nieba pakując pożyczony od sąsiadki stary kufer... Chce zabrać wszystkie najcenniejsze rzeczy. Wnuczki dziękują jej za to, że ich kochała, nauczyła ich jak być dobrym człowiekiem, jaką wartość ma dom rodzinny, modlitwa, miłość i szacunek do ludzi...

Apel  zakończono przesłaniem:
„Pamiętaj! Idź jeszcze dzisiaj do mamy, taty, babci, czy dziadka i póki jeszcze są, póki jeszcze żyją powiedz, że ich bardzo kochasz, bo jutro może być już za późno..."
Następnie w zadumie wszyscy uczniowie naszej szkoły udali się na Cmentarz Żołnierzy Radzieckich , gdzie zapalono znicze , złożono wieniec i odmówiono wspólnie modlitwę.

sz1

 sz2

 sz3

 sz4