Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Innowacja "Więcej wiem - zdrowo jem"

     Nasza szkoła przystąpiła do innowacji pedagogicznej o zdrowym odżywianiu „WIĘCEJ WIEM-ZDROWO JEM”. Głównym celem tego programu jest przekazywanie wiedzy uczniom i rodzicom o zdrowym stylu odżywiania, zmiana nawyków żywieniowych wśród uczniów, uświadomienie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz  dokonywanie świadomego wyboru zdrowych produktów.

i1

 

     W miesiącu październiku odbyła się godzina wychowawcza o zdrowym odżywianiu na co dzień, młodsze klasy odwiedziła pielęgniarka szkolna, uświadamiając dzieci co jest potrzebne, aby byś zdrowym oraz uczniowie wzięli udział w konkursie na wykonanie plakatu o zdrowym odżywianiu. Podsumowaniem tego miesiąca była akademia 22 października, podczas której uczniowie poznali 10 ważnych zasad zdrowego odżywiania i ich znaczenie dla zdrowia organizmu w formie wyświetlonego filmu edukacyjnego. Następnie każda klasa pod kierunkiem wychowawcy przedstawiła piękne i pomysłowe piosenki oraz wiersze zachęcające do dbania o swoje zdrowie poprzez wybór zdrowych produktów. Na zakończenie nastąpiła degustacja owoców: mandarynek, kiwi i winogron. Dla podkreślenia ważności tego dnia wszyscy ubrali się w kolorze owocowo-warzywnym: zielono-pomarańczowym.

i2

 

i3

 

i4

 

i5

 

i6

 

i7

 

i8