Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Start

,,Kiedy ruszysz przed siebie, na pewno spotka Cię coś ciekawego...'' – spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim📝🖋✍️

Kategoria:
FB IMG 16629306739537 września uczniowie klasy II, III i IV na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipnicy Wielkiej udali się do Domu Ludowego na spotkanie autorskie z Panem Łukaszem Wierzbickim – pisarzem. Nasi uczniowie dowiedzieli się, że jego książki inspirowane są prawdziwymi wydarzeniami. Są to historie, które usłyszał od swojego dziadka, sąsiadki oraz przyjaciela.
W książce „Dziadek i niedźwiadek"🐻opisał losy niedźwiedzia Wojtka, który z Armią Andersa przemierzył szlak bojowy z Ziemi Świętej, przez Włochy aż do Wielkiej Brytanii. „ Afryka Kazika" to prawdziwa historia podróżnika Kazimierza Nowaka, który w latach trzydziestych XX wieku przemierzył Afrykę rowerem. Obie książki są lekturą dla klas I- III szkoły podstawowej. Ostatnia wydana książka pt. „ Ocean to pikuś" 🌊🐬⛴ to opowieść o Aleksandrze Dobie- Polaku, który jako jedyny przepłynął kajakiem przez Atlantyk i dotarł do Ameryki.  
Historie bohaterów uatrakcyjniła prezentacja multimedialna i liczne egzotyczne rekwizyty przywiezione przez gościa, a niespodziewane efekty dźwiękowe zaskoczyły zebraną publiczność. Pan Łukasz zachęcał do podróżowania, odkrywania nowych pasji, bo jak zapewnił „Gdy ruszysz przed siebie, na pewno spotka cię coś ciekawego...".
 
Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali przygód bohaterów i zadawali pisarzowi pytania. Na koniec zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia i otrzymali autografy. Po spotkaniu wszyscy chcieli wypożyczyć książki jego autorstwa. Dziękujemy Gminnej Bibliotece w Lipnicy Wielkiej za zaproszenie na niezwykle ciekawe i inspirujące spotkanie.