W piątek zakończyliśmy obchody tygodnia życzliwości.W ramach obchodów można było napisać życzliwą kartkę do osoby, którą się lubi, zrobić zdjęcie z ulubioną osobą w fotobudce. Można było obdarować każdego życzliwym uśmiechem a nawet porozmawiać z nim na ławeczce dobrego słowa. Każdy z uczniów otrzymał emotkę z wylosowanym cytatem. Uczniowie młodszych klas angażowali się w wykonanie plakatów, których tematem była pomoc drugiemu człowiekowi. W środę dzieci zachęcane były do pełnienia dobrych uczynków w szkole i poza szkołą. W czwartek mogły przynieść do szkoły ulubionego pluszaka. Ponadto uczniowie głosowali na najmilszego ucznia w klasie. Każdy dzień miał inny kolor. Można było przebrać się na niebiesko, pomarańczowo, na zielono, na czerwono i na żółto. Podsumowaniem tygodnia życzliwości był apel na którym rozdano dyplomy i nagrody dla najżyczliwszych uczniów w każdej klasie oraz każda klasa prezentowała program artystyczny.Dziękujemy wszystkim uczniom i wychowawcom klas za zaangażowanie się w tydzień życzliwości. Bądźmy mili i życzliwi na co dzień a nie tylko od święta.

W dniu 23 listopada 2023 r. odbył się I Gminny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Ojczyzno ma...", którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. Stanisława Kostki w Lipnicy Wielkiej, Wójt Gminy Lipnica Wielka oraz Gminne Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej.
Do eksperymentu potrzebowali zaledwie kilku rzeczy: naczynia, wody, soli kuchennej, płynu do mycia naczyń, alkoholu i banana. Następnie było mieszanie, dolewanie i ... oczywiście była – precyzja!
Uczniowie klasy I w bieżącym roku szkolnym biorą udział w projekcie Fundacji Uniwersytetu Dzieci