馃摉馃摎馃摑 XIII Gminny Konkurs Czytelniczy馃摑馃摎馃摉

1"Ksi膮偶ka Przyjacielem Mym"
Dnia 23 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im 艢wi臋tego Stanis艂awa Kostki odby艂 si臋 XIII Gminny Konkurs Czytelniczy "Ksi膮偶ka Przyjaciele Mym".
Dla upami臋tnienia 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, 100. rocznicy przy艂膮czenia cz臋艣ci Orawy do Polski i uczczenia Melchiora Wa艅kowicza- jednego z patron贸w literackich roku 2024, do konkursu wybrano utwory o tematyce historycznej, w艣r贸d kt贸rych znajdowa艂y si臋: "Odzyskana niepodleg艂o艣膰: 10 opowiada艅 z XX wieku", "Ziele na kraterze", "Kamienie na szaniec" i rozdzia艂 "O polsk膮 Oraw臋" z publikacji pod tytu艂em "Ani za ca艂y 艣wiat".
Po eliminacjach szkolnych do konkursu przyst膮pi艂o 43 uczestnik贸w ze szk贸艂 podstawowych i szko艂y 艣redniej z Gminy Lipnica Wielka w czterech kategoriach wiekowych.
Jeste艣my dumni, 偶e nasi uczniowie godnie reprezentowali SP1 im. 艢wi臋tej Kr贸lowej Jadwigi. Zaj臋li oni nast臋puj膮ce miejsca:
KATEGORIA I (klasy III - VI):
II miejsce - Aleksandra Mik艂usiak -kl.IV,
Ponadto szko艂臋 w tej kategorii reprezentowali: Krzysztof Zahora- kl.IV i Oliwia Wnenk- kl.III.
KATEGORIA II (klasy V-VI):
I miejsce - Krystian Gombarczyk - klasa V,
I miejsce - Wiktoria Michalak - klasa VI, (ex aequo),
II miejsce - Norbert Pawlak - klasa VI.
KATEGORIA III ( klasy VII - VIII):
I miejsce - Karolina Michalak - klasa VIII.
Ponadto szko艂臋 w tej kategorii reprezentowa艂 Jakub Jab艂o艅ski z kl. VIII.
Nauczycielami przygotowuj膮cymi uczni贸w do XIII Gminnego Konkursu Czytelniczego byli: p. Agnieszka Klozyk, p. Anna Cymerman, p. Anna Mik艂usiak, p. Edyta Karkoszka i p. Dyrektor 艁ukasz Klozyk.
Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, 偶yczymy dalszego zapa艂u w zdobywaniu wiedzy i poznawania pi臋kna literatury. Wierzymy, 偶e spotkanie z lektur膮 uwra偶liwi艂o ich na pi臋kno s艂owa ojczystego, pobudzi艂o dzieci臋c膮 wyobra藕ni臋 i pozwoli艂o odnale藕膰 w艂a艣ciwie priorytety.