Najlepsi w Małopolsce!

Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce

Dzieci z klas I-III ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi w Lipnicy Wielkiej w październiku przystąpiły do Konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”. Konkurs został ogłoszony na łamach Gazety Krakowskiej.  Akcja wspierana była przez wielu partnerów m.in.: Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, PZU, Stowarzyszenie Alter Ego, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego, Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie, Kuratorium Oświaty, Straż Miejską Miasta Krakowa oraz CelEdu. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu pracy plastycznej, której tematem była „Bezpieczna droga do szkoły - do klasy przez pasy". Uczniowie naszej szkoły chętnie wykonali wiele prac na ten konkurs. Spośród ponad 10 tysięcy prac okazało się, że nasza szkoła zajęła I miejsce i zaszczytny tytuł „Najlepszej szkoły w Małopolsce”, natomiast klasa II b wygrała spośród wszystkich klas drugich zgłoszonych do konkursu. Gdy otrzymaliśmy tę informację byliśmy bardzo szczęśliwi i nie mogliśmy w to uwierzyć. Wygrana w konkursie to ogromne wyróżnienie i duża satysfakcja zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. W związku z wygraną- 6 listopada 2015 zostaliśmy zaproszeni po odbiór nagród do Kopalni Soli w Wieliczce. Była to fantastyczna wycieczka, w której wzięli udział uczniowie klasy II b, p. Dyrektor Danuta Pastorczyk, p. Anna Mikłusiak oraz p. Agnieszka Klozyk. Najpierw zwiedzaliśmy podziemia kopalni soli oraz poznaliśmy związane z nią legendy. Podziwialiśmy pomniki z soli, oglądali piękne komnaty solne z różnych okresów. Mieliśmy to szczęście, że na swojej drodze spotkaliśmy Dobrego Ducha Kopani- Skarbnika, który również przygotował dla nas różne atrakcje. Dzieci były zachwycone zwiedzaniem.

Po zwiedzaniu przyszedł czas na obiad, który odbył się w jednej z najpiękniejszych komnat. Specjalnie dla dzieci, zostały przygotowane ulubione potrawy. Natomiast potem odbyła się gala wręczanie nagród. Najpierw organizatorzy konkursu uhonorowali nagrodami indywidualnymi zwycięzców w czterech kategoriach wiekowych. Potem zostały wręczone nagrody dla najlepszych klas. Uczniowie z klasy II b dumnie wkroczyli na scenę, gdzie otrzymali dla klasy odtwarzacz dvd oraz inne upominki dla szkoły. Natomiast szkoła   w nagrodę otrzymała stół do ping- ponga.

Wszyscy uczestnicy wycieczki byli pod wrażeniem jej przygotowania i organizacji. Nie spodziewaliśmy się, że organizatorzy przygotuję dla nas tyle miłych atrakcji. Ten dzień można zaliczyć niewątpliwie do bardzo udanych. Dzieci zadeklarowały, że w przyszłym roku również chętnie wezmą udział w tym konkursie. Cieszymy się bardzo z sukcesów naszej szkoły bo to dowodzi, że nasze dzieci mają ogromny talent artystyczny. Oby takich wygranych było jak najwięcej…

nwm1

nwm18